Logo Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Logo tasarımlarımı mutlaka profosyonel olarak vektörel çizim ile yapılmalı.

Logonun tasarımında hiçbir alıntı olmamalı, başka logoları çağrıştırmaması ve hazır formatlardan kaçınılmalıdır.

Logolar çok karışık bir yapıda olmamalıdır, sade olmalıdır ki, küçültüğünde anlaşılabilsin. Logolarda fazla renk kullanılmamalı, tek renk veya iki renk en iyi olanlarıdır.

Bir logo mutlaka grafik programları kullanılarak tasarlanmış ve o programın formatlarında teslim edilmiş olmalıdır.

Logolar tasarlanırken siyah beyaz yapılabilecek şekilde tasarlanmalıdır. Mesesla renkli bir logolu kağıt ile fotokopi çektiğinizde veya faks çektiğinizde logonuz siyah beyaz gözükecektir. Bu nedenle siyah beyaz olarak ta logonuz belli olmalı ve özelliğini yitirmemelidir.

Logoda efekt kullanmak pek sağlıklı değildir. Yukarıda dediğimiz gibi efekt özellikleri fotokopi faksta çabuk bozulur. Şunuda unutmayalım ki resimden hiçbir zaman logo olmaz.

Logo internetin yanı sıra basılı medyada da (kağıt, broşür, tabela, gazete, dergi…) kullanacağınız bir simgedir. Bu nedenle logo büyütülüp küçültüldüğünde yani boyutları değiştirildiğinde hiçbir bozulma olmaması gerekmektedir. Bunun içinde logo tasarımlarının vektörel çizim olarak hazırlanması gerekir.

Logo teslim edilirken sadece resim (jpg, gif, tif, pdf…) olarak değil çizim programının formatında orjinal olarak teslim edilmesi gerekir.

KURUMSAL


Telefon:
0212 367 45 34

Fax: 0212 366 58 02

Adres: Eski Büyükdere Cad. No:9/78 İz Plaza Maslak/İstanbul

Mail: bilgi@grajans.com